Safe-Ring. Difüzerli ve yaylı kilitli flanş koruyucu

safe_ringHerhangi bir sebepten dolayı contalarda kaçak olduğunda hattaki basınçlı tehlikeli sıvılar flanşlardan dışarıya doğru fışkıracaktır. Çalışan ve çevre güvenliği için flanşlar uygun bir ekipman ile korunmalıdır. Safe-Ring yenilikçi difüzör teknolojisiyle fışkırmaları önler, tehlikeli kaçak sıvılar yere doğru damlayarak tahliye edilir.

Tehlike Kaynağı – Flanş Bağlantıları,

safe_ring2Boru hatlarındaki flanş bağlantıları özellikle zehirli, yanıcı veya kostik sıvıların taşındığı durumlarda büyük tehlike kaynaklarıdır. Contanın hasar gördüğü durumlarda 40 metrelik bir çapa kadar tehlikeli bölge oluşabilir. Bu tehlikeli bölgeyi minimuma indirmek için flanş bağlantılarının uygun bir ekipmanla korunması gerekmektedir.

Tehlikeli püskürmeler güvenle önlenir.
İki farklı malzeme, aynı teknoloji.
El aleti veya özel ekipman gerekmez.
Farklı flanş bağlantıları için 3 farklı model.
Flanş boşluğundaki difüzer kaymayı önler.
DIN EN ve ANSI standartlarına uygun 150’den fazla çap.

En mükemmel performans,

Sıradan püskürme önleyici ekipmanlar contanın hasar gördüğü durumlarda flanşlardan püsküren sıvıların sadece yönlerini değiştirirler. Safe-Ring ise yenilikçi difüzör teknolojisiyle püskürmeleri önler, tehlikeli kaçak sıvılar yere doğru damlayarak tahliye edilir.

 safe_ring4     safe_ring3

Fonksiyonel Tasarım

Safe-Ring’in c şeklinde dizayn edilen difüzeri flanş yüzeyleri arasında sıkıştırılarak bağlanır ve basınca karşı engel oluşturup yönünü değiştirir. Contada hasar oluştuğu durumlarda kaçak sıvıların püskürme hızını güvenle düşürür. El aleti gerektirmeyen yaylı kil

idi sayesinde saniyeler içerisinde montaj.

safe_ring5 safe_ring6