Aşırı Basıncın Tehlikeleri

Aşırı basınç ve vakum neredeyse her üretim sürecinin özelliğidir. Basınç belirtilen sınırların üzerine çıkar veya altına düşerse, büyük hasarlara neden olabilir. Üretim duruşları ve ciddi ticari kayıplar gibi.. Basıncın bu sınırların üzerine çıktığında veya bu sınırların altına düşmesi durumunda tesisin korunması için güvenilir ve hızlı tepki veren bir basınç tahliye sistemi bulunmalıdır.

Patlama Diski Nedir ?

Patlama diskleri kırılma noktaları tam olarak tanımlanmış, tekrar kapanmayan güvenlik ekipmanlarıdır. Basınca çok çabuk tepki verirler ve birçok farklı uygulamada basınç tahliyesi için kullanılabilirler. Tesis, insan, çevre ve makinaları, aşırı basınç veya vakumdan kaynaklanan tehlikelere karşı korurlar. Patlama diskleri çok basit bir çözümdür. Patlama disklerinin elektronik ve pnömatik olarak çalıştırılan emniyet sistemleri üzerindeki en büyük avantajı, güvenliktir - bu da endüstriyel operasyonlarda onları güvenlik cihazlarının en önemlilerinden biri haline getirir.

Patlama Diskinin Avantajları

Anında tepki - Patlama diskinden daha hızlı tepki veren bir başka ürün daha yoktur. Aşırı basınç ve vakumu, milisaniyede hafifletir. Basınç giderme için tam delik açılması - tüm kesit, hızlı ve emniyetli basınç tahliyesi için kullanılır. Sızdırmazlık - patlamanın üretim ortamına sızmasını önler ve böylece hasar maliyetlerini ve sorunları azaltır. Ekonomik çözüm - Basınç giderme için diğer güvenlik sistemleri ile karşılaştırıldığında önemli maliyet tasarrufları sağlar.

Patlama diski seçerken nelere dikkat edilmeliyim ?

Güvenilir ve uygun maliyetli REMBE® patlama diskleri, standart ürünler değildir. Uzmanlarımız her zaman, süreçlerinizin özel koşullarını hesap eder. Her patlama diskinin mükemmel şekilde çalışmasını sağlamak için geniş bir parametre aralığını göz önüne alıyoruz. REMBE® patlama diskleri, en ileri teknolojili, yüksek hassasiyetli güvenlik cihazlarıdır. Bunlar, her uygulama için ayrı ayrı imal edilir ve test edilir. Basınç önceden belirlenmiş bir sınıra ulaştığında, basıncın tahliyesi için patlama diski açılır. Patlama disklerimiz birincil veya ikincil tahliye cihazları olarak kullanılabilir. Emniyet vanaları ile birlikte de kullanılabilirler.